Didžiasalio skyriaus renginiai

Didžiasalio skyriaus „Pelėdžiukų“ grupės renginys, skirtas Vasario 16.

Didžiasalio skyriaus „Ančiukų“ gr. vaikučiai labai laukė žiemos ir ypač sniego. Kol sniego nebuvo „lipdėme“ senius besmegenius grupėje. Juk pats žiemiškiausias ir gražiausias žiemos darbelis –besmegenis. Labai džiaugėmės kai pasnigo. Pavyko nulipdyti besmegenį iš sniego. O kiek buvo džiaugsmo! Dabar vėl labai laukiame sniego ir žiemos žaidimų lauke.

„Pelėdžiukų“ gr. vaikučiai labai laukia Kalėdų, o Kalėdos prasideda nuo Advento kalendoriaus. Visiems labai smalsu surasti kasdieną užduotėles ir kibti į darbus. Viena iš pirmųjų užduočių – pagaminti ar nulipdyti senį besmegenį. Vaikai ir pagamino, ir lipdė senius besmegenius kieme.
Labai patiko gaminti Advento vainikus, karpyti snaiges, sakyti vienas kitam gražius komplimentus, švelnius žodelius ir vis laukti naujų užduočių bei trumpinti Kalėdų laukimą. Kalėdų stebuklą „Pelėdžiukai“ kuria kartu.

 

Atskubėjęs rudenėlis dovanojo daug nuostabių spalvų, akimirkų, daržo ir sodo gėrybių. Vos spėjome viskuo grožėtis ir net nepastebėjome kaip prabėgo rugsėjis. Keliaudami  rudenėlio takais aplankėme sodus, kuriuose prinoko obuoliai, kriaušės, slyvos. O kiek daug daržuose užaugo skanių daržovių! Džiugu, kai vaikai pastebi pokyčius gamtoje, išmoksta atpažinti daržoves ir vaisius,  deklamuoja eilėraštukus ir dainuoja daineles. Mažieji  „ančiukai“ antspaudavo, aplikavo, piešė pirštukais, lipdė, žaidė su gamtine medžiaga. Džiaugėmės kartu nuveiktais darbeliais. Palankus rugsėjo mėn. oras leido kuo daugiau būti lauke, žaisti, sportuoti ir džiaugtis rudenėliu.

Visi labai džiaugėmės gražiu ir spalvingu rugsėju. O kiek darbų nuveikėme! Gėrėjomės gausiu  rudenėlio derliumi. Skaičiavom, lyginom, grupavom daržoves pagal spalvą, dydį, formą. Pagaminome knygutę „Aš pažįstu daržoves“, vaidinome „Kas darže svarbiausias“. O kiek daug įvairiausių darbelių padarėme: pelėdų, ežiukų, svajonių laivelių, paveikslų iš gamtinės medžiagos, rudeninių puokščių. Antspaudavome morkytėmis, kopūstų ir burokėlių lapais, klevų lapais. 

Šis, ilgai lauktas pavasaris, vaikams kitoks, nei įprastai. ,,Ančiukų‘‘ grupės vaikučiai su savo tėveliais, gavo užduotį - medžioti pavasario ženklus. Medžioklės metu vaikai susipažino su bundančia gamta, pavasarinėmis gėlytėmis, sprogstančiomis medžių bei krūmų šakelėmis, pabudusiais  vabaliukais ir gyvūnų gyvenimu. Vaikai drauge su tėveliais kūrė improvizacijas su gamtine medžiaga, stebėjo vabzdžius, gyvūnus, klausė auklėtojų skaitomų pasakų apie bitę, apie saulę ir lietų. Žaidė kalbos lavinimo žaidimus, piešė, štampavo, sportavo, šoko ir statė aukščiausią pasaulyje bokštą.