Dienos socialinės globos skyriaus renginiai

Vasara – pats laukiamiausias,  mėgstamiausias ir  pats nuostabiausias metų laikas, kurį net ir būdami suaugę, dažniausiai prisimename kaip patį nerūpestingiausią, kvepiantį nupjautos žole , žemuogėmis, ir … atostogomis.  Taip pat vasara – puikus metų laikas ir idealios sąlygos  prisiminti ar įtvirtinti įgytas žinias per visus mokslo metus, tai pilnos dienos netikėtumų mums, tėveliams ir jų vaikams. „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai prieš vasaros  atostogas edukacinės veiklos metu „Vasara, vasara! Kiek šviesos ir spalvų!“ džiaugdamiesi  saulėtomis dienomis, įvairiaspalvėmis gėlėmis, stebėdami gamtoje vykstančius pokyčius, „ieškojo“ vasarai būdingų požymių, reiškinių bei vasaros spalvų. Eksperimentuodami su smėliu, vandeniu, piešimu guašu ar akvarele ant įvairių paviršių dar kartą prisiminėme spalvų įvairovę. 

Net ir šiais, informacinių technologijų laikais, niekas negali paneigti, kad knyga – žinių šaltinis. Tą žino dideli ir maži. Atsivertę knygą ar žinyną galime sužinoti kaip atrodo meška ar lapė, kur jos gyveną, ką ėda. Vartydami knygas apie paukščius susipažįstame su mažaisiais kaimynais, kurie nuolat apsilanko mūsų kieme. Taigi knygos supažindina su pasaulio įdomybėmis. 

Balandžio 2 d. – visame pasaulyje minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šios dienos tikslas – ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams ir ta proga mokiniai nupiešė ir nuspalvino balionus mėlynai.

Velykos – laukiamiausia, gražiausia pavasario, atgimimo šventė, neatsiejama nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydintų medžių šakelių. Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos mokiniai kartu su pedagogais gražiausiai pavasario šventei pradėjo ruoštis savaitę iki Šv. Velykų,  rišdami verbas iš gluosnių, kadagių šakelių bei mirtų lapelių. Po verbų sekmadienio per Didžiąją  Velykų savaitę mokiniai klausėsi skaitomų kūrinėlių, žiūrėjo filmukus apie Velykų papročius, žaidimus, velykų kiškį, margutį, kuris simbolizuoja gyvybės atsiradimą, atsinaujinimą, atgimimą.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje beveik du žiemos mėnesius vyko akcija „Baltasis badas“ ir ji pasibaigė kartu su pasibaigusia žiema.
Balta žiema, sniego pusnys suteikė vaikams ir suaugusiems daug džiaugsmo, bet sniego patalas, užklojęs laukus ir miškus, trukdė paukšteliams susirasti maisto. 
Mokiniai dar sausio mėnesio  pradžioje, tik žemei pasidengus pirmuoju sniegu, medžiams apsitraukus šerkšnu, stebėjo gamtą ir matydami skraidančius, ieškančius maisto paukštelius, nutarė jiems padėti.

Kaip seniau taip ir šiandien ( nors ir esant karantinui ) „Šaltinėlio“ mokyklos mokinių  Šv. Kalėdos  išlieka ir yra viena ryškiausių, įsimintiniausių, labiausiai laukiamų švenčių.
 Laukdami Šv. Kalėdų ir tikėdami Kalėdų senelio dosnumu mokiniai mokėsi ir išmoko tarti žodžius: „Kalėdos“, „Dovanos“, „Kalėdų senelis“. Rašė, klijavo, piešė, kirpo, kūrė laiškus seneliui ir labai laukė jo atvykstant.  Vieną ankstų rytą mokinių svajonė išsipildė, pamatė per sniegą ateinantį Kalėdų senelį su pilnu maišu dovanų...   Pamačius mokinių veiduose nuostabą, spindinčias akis, išgirdus džiaugsmo šūksnius, supranti, kad Kalėdų senelis suteikė jiems didžiausią džiaugsmą, tikėjimą stebuklu, svajonių išsipildymą. Gavę dovanėles per langą bei pamojavę Kalėdų seneliui ir snieguolei visi supratome, kad jis egzistuoja lygiai taip pat, kaip meilė, dosnumas ir atsidavimas...                                            
Sveikiname su ateinančiomis Šv. Kalėdomis! Linkime, kad ateinančių švenčių šiluma paliestų jūsų širdis, o gyvenimui suteiktų naujų, nuostabių spalvų!