"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Siekiant vaikus išmokyti atsakingai elgtis kelyje ir išvengti pavojų, dažnai kyla klausimas kaip patraukliau vaikus mokyti saugaus elgesio kelyje, raginti laikytis taisyklių ir saugaus eismo kultūros Tuo tikslu lapkričio 8 d. priešmokyklinių "Drugelių" ir "Žiogelių" grupių vaikai, dalyvavo saugaus eismo viktorinoje "Aš saugus kelyje". 

Lapkričio 13 d. visuomenės sveikatos biuro specialistė I. Žilo susitiko su „Bitučių“ ir „Želmenėlių“ grupių auklėtiniais. Šią dieną paskyrėme “Mankštiadai“ , kurios tema tema –  „Kaklo mankštos ir masažo nauda ikimokyklinio amžiaus vaikams“.

Visuomenėssveikatos biuro specialistė I. Žilo susitiko su „Kiškučių“ ir „Želmenėlių“ grupių auklėtiniais ir jų auklėtojomis. Vyko sveikatos pamokėlė „Regiu pasaulį sveikomis akelėmis“. Vaikai labai noriai dalyvavo diskusijoje, miklino akeles, žaidė žaidimą „Atspėk kieno čia akys ?“ ir atliko nuotaikingą akių mankštelę.

Pastaruoju metu daug dėmesio kalbama apie vaikų mitybą. Tuo tikslu, lapkričio 8 d. „Šaltinėlio“ mokykloje vyko kvalifikacijos kėlimo seminaras auklėtojų padėjėjoms, virėjoms, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams tema „Mityba ir vaikų žarnyno sveikata“.

Lapkričio 7 d. vyko seminaras „Kaip sudominti šiuolaikinį nenuoramą ir pasiekti maksimalų rezultatą?“ Seminarą vedė Molėtų darželio „Saulutė“ auklėtoja Vilė Černiuvienė. Ji kalbėjo, kad šiuolaikiniai ikimokyklinio amžiaus vaikai judrūs, aktyvūs, nenustygstantys vietoje, norintys nuolat judėti, žaisti, juos sunku sudominti, išlaikyti dėmesį. Auklėtojoms, planuojančioms veiklas su ugdytiniais, dažnai būna iššūkis kaip juos sudominti ir per minimalų laiką įdomiai, aiškiai pateikti žinias ir informaciją, kad vaikai išgirstų, suprastų ir kažko išmoktų. 

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vaikai rytą pradeda mankšta grupėse, salėje. Bet kiekvieną penktadienio rytą visi renkamės salėje, kur vyksta masinė darželio mankšta. Jas veda meninio ugdymo pedagogė Vida Ksenzovienė. Visiems kartu mankšta būna linksma, nuotaikinga, žaisminga. O svarbiausia labai muzikali, nes skamba vaikiškos, linksmos, muzikalios dainos, kurių metu vaikai gali derinti judesį su žodžiais.