"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Tarptautinė praktinė konferencija „Pedagogo kūrybos integracija į vaikų kūrybiškumo pradą“.

Kovo 8 dieną, Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje vyko tarptautinė praktinė konferencija „Pedagogo kūrybos integracija į vaikų kūrybiškumo pradą“.
Renginį skyrėme Lietuvos šimtmečiui paminėti.
Konferenciją organizavo ir koordinavo meninio ugdymo pedagogė ekspertė Vida Ksenzovienė.
Sulaukėme virš penkiasdešimt svečių iš Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Riešutėlis“, „Žiedas“, Markučių pradinės mokyklos „Vyturys“, Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos, Švenčionių lopšelio-darželio „Gandriukas“, Švenčionėlių „Vyturėlio“, Pabradės „Vyturėlio“, Visagino „Kūlverstuko“ vaikų lopšelių darželių pedagogių. Taip pat atvyko viešnios iš Latvijos, Daugpilio švietimo įstaigų.
Konferencijos atidarymo metu pasirodė mokyklos pedagogių vokalinis ansamblis „Atgaiva“ su vaikučiais. Svečius sveikino mokyklos direktorė Alytė Zakarauskienė, švietimo ir kultūros vyriausioji specialistė Danguolė Vaitkevičienė, pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro specialistė metodininkė Rima Kilkuvienė.
Mūsų įstaigos pedagogės vedė atviras muzikines, sportines, menines atviras veiklas, tarp jų buvo rodomi du miuziklai –  tai: „Diena kaime“ ir „Kaip kaimo gyvulėliai su miško žvėreliais draugavo“. Skaitė  pranešimus: „Dailės ir muzikos pasaulyje“, „Muzika ir judesys skatina vaiko raidą“.
Latvijos pedagogės supažindino su savo įstaigose vykdoma ugdomąja veikla. Buvo įdomu sužinoti kaip dirba kaimyninės šalies pedagogai. Pranešimą „Aplinkos kūrimas ugdant vaikų kūrybiškumą“ skaitė Daugpilio specialios ikimokyklinės įstaigos ikimokyklinio ugdymo pedagogė Elena Nedokos, „Pedagogo vaidmuo ugdant vaikų kūrybiškumą“ skaitė Daugpilio ikimokyklinės įstaigos Nr. 15 vedėja Nadina Liachovič. 
Viešnia iš Vilniaus lopšelio-darželio „Žiedas“, meninio ugdymo pedagogė metodininkė  Danguolė Rodomskienė skaitė pranešimą ir vedė praktinę veiklą „Klausome klasiką žaidžiant“. Padalomąja medžiaga dalinosi Vilniaus lopšelio-darželio „Strazdelis“ meninio ugdymo pedagogė ekspertė Virginija Pilinkienė.
Pranešimą „Folklorinių švenčių tradicijos vaikų lopšelyje-darželyje“ skaitė Visagino darželio „Kūlverstukas“ meninio ugdymo pedagogė metodininkė Jelena Čerkasova.
Konferencijos pabaigoje Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos pedagogės svečiams dovanojo siurprizą – spektaklį „Lydekai paliepus, man panorėjus“. 
Svečiai išlydėti su dainomis ir puikia nuotaika. Maloniai organizatoriams skambėjo žodžiai, kad miestai turi mokytis kaip čia dirba pedagogai, kad konferencija buvo įdomi, reikalinga ir naudinga. Smagu, kad svečiai neskubėjo skirstytis, o dar norėjo pabūti, pabendrauti, klausė kada kviesime į sekančią konferenciją. Ši tarptautinė konferencija yra jau antroji mūsų įstaigoje. Tikimės, kad tai taps tradicija.

 

___________________________

Vida Ksenzovienė Įrašo autorius:
Vida Ksenzovienė
Ankstesni įrašai


„Lakštingalėlių“ grupės vaikučius aplankė darželio dietistė V. Nalivaikienė. Mokėmės taisyklingai plautis rankutes. Klausėmės įdomaus pasakojimo, kodėl reikia būti švariems ir tvarkingiems. Sakome ačiū mūsų dietistei ir lauksime ateinant kitą kartą.

Informacija tėvams (globėjams) dėl keičiamo Vaiko brandumo mokyklai vertinimo

Informacija tėvams (globėjams) dėl keičiamo Vaiko brandumo mokyklai vertinimo

„Skruzdėliukai“ nors mažiukai, bet yra labai stropūs ir darbštūs vaikiukai. Jie visada susitvarko savo žaidimų ir darbo vietą, plauna žaisliukus, valo dulkes žaidimų kampeliuose. Džiaugiasi savo darbo rezultatais ir mielai žaidžia su švariais žaisliukais. Taip ugdomas vaikų darbštumas ir pagarba suaugusiųjų darbui.

Po žiemos atostogų ir toliau su vaikais žaidėme projekto žaidimus, atlikinėjome įvairias užduotis.
Sausio ir vasario mėnesius mokėmės ir įtvirtinome sąvokas „pirmas – paskutinis – vidurinis“, atlikome daug ir įvairių užduočių akies – rankos koordinacijos bei regimojo suvokimo lavinimui. 

„Gudručių“ grupės vaikai su auklėtoja Rita labai laukia pavasario, todėl jau suskubo pasisėti gėlių, kuriomis pradžiugins savo mamytes.Taip pat pasodino žirnį, pupą ir pupelę. Vaikai stebės kaip jie auga, mokysis prižiūrėti.