"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykla prisijungė prie nacionalinio renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“. Renginys organizuotas minint sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį. Sveikatos stiprinimo kryptimi mokykla dirba nuo 1995 m. Į sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą įtraukta nuo 2000 m. 
Balandžio 10 dieną mokykloje vyko sveikatos stiprinimo renginiai:
Sveikatos užsiėmimas „Diena be saldumynų“;
Sportinės pramogos ,,Judėsi – sveikatą ir sėkmę turėsi“ ir “Kiškis sveikuolis“.
Sveikatos užsiėmime „Diena be saldumynų“, dalyvavo  „Boružėlių“, „Bitučių“, „Papartėlių“ grupių vaikučiai. Užsiėmimą vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Čeponienė. Vaikai susipažino su sveikatai palankiais produktais, sužinojo kokią naudą mūsų organizmui teikia vaisiai, daržovės, uogos, pieno produktai. Vaikai išgirdo istoriją „Kas nutinka, kai valgai daug  saldumynų?“  ir pažadėjo, kad “ valgis tik vieną saldainiuką“, nes saugos savo dantukus. Užsiėmimo pabaigoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Čeponienė  pamokė vaikučius ir auklėtojas kaip pasigaminti skanių vaisių- pieno kokteilių.
Lopšelinio ir jaunesniojo amžiaus vaikus (56 ugdytiniai ir 13 suaugusiųjų) į svečius pakvietė kiškis sveikuolis. Kiškis papasakojo vaikams, kaip jis mankštinasi, demonstravo savo sportinius gebėjimus, kvietė vaikus kartu pažaisti. Vaikai su kiškiu sveikuoliu žaidė judriuosius žaidimus, mėtėsi linksmaisiais kamuoliukais, mankštinosi. Kieme aidėjo smagus vaikų juokas, nuotaikinga muzika. Šventės pabaigoje kiškis sveikuolis vaikams įteikė dovanų - skanių morkų ir palinkėjo būti sveikiems. Vaikai kiškį sveikuolį pakvietė į grupę pasivaišinti skania vaistažolių arbatėle. 
Taip pat šią gražią ir saulėtą 2018 m. balandžio 10 d. su gera nuotaika 93 ugdytiniai ir 15 suaugusiųjų sportavo sporto aikštelėje. Visi sugužėjo aktyviai pajudėti, išbandyti savo fizines galias, pajėgumą ir ištvermę. Sveikatos stiprinimo renginys prasidėjo nuotaikinga mankšta, kuri išjudino ir suteikė daug teigiamų emocijų. Po mankštos vaikai pasiskirstė į grupes. Vieni rungėsi tarp grupių žaisdami estafetes, kiti žaidė futboliuką. O nugalėjo... Gera nuotaika ir draugystė. Sveikatos stiprinimo renginį  užbaigėme ramiu žaidimu „Riedėk kamuoliuk“. 
Šie renginiai suteikė džiugių akimirkų dalyviams, svečiams ir darbuotojams, kartu leido pajusti komandinę dvasią ir sporto teigiamą naudą. Švietė skaisti saulė, skambėjo linksma muzika, aidėjo džiūgaujančių vaikų balsai. Mes, mokyklos pedagogai, tikime, kad vaikų dalyvavimas sveikatos stiprinimo renginiuose skatina mažųjų norą sportuoti, valgyti sveiką maistą, ugdo bendruomeniškumą

___________________________

Įrašo autorius:
Alytė Zakarauskienė
Direktorė
Ankstesni įrašai


Atėjus pavasariui dažnai kalbama apie aplinkos tvarkymą, švarinimą. Kartu su vaikais diskutavome, kodėl verta padėti gamtai išlikti gražiai. Kalbėdami apie gamtos teikiamus malonumus supratome, kad turime pareigą pasirūpinti gamta. Rūšiavimas – vienas iš būdų padėti gamtai, tad išsiaiškinome kaip rūšiuoti, pasižiūrėjome kur mūsų gyvenvietėje yra šiukšlių rūšiavimo konteineriai, sužinojome kokios spalvos konteineris kokioms šiukšlėms skirtas. Pasigaminome  šiukšlių dėžes, kurios padėjo labiau suprasti paprasčiausias rūšiavimo taisykles.

Balandžio 3 d. „Žvirbliukų“ grupės auklėtojos sukvietė visus „Šaltinėlio“ mokyklos vaikučius į Velykinę šventę „Saulės zuikučių Velykiniai nuotykiai“.  Vaikai stebėjo pasakaitę „Kiškio darbas“, po to su Velyke ir kiškeliu minė mįsles, rideno margučius, šoko, gavo dovanų bei užduočių. Buvo surengta Velykinių atvirukų ir puokščių paroda. Dėkojame visiems pedagogams, vaikučiams ir jų tėveliams už nuostabius darbus.

„Boružėlių“ grupės vaikučiai smagiai ruošėsi artėjančioms Velykoms, nes labai jų laukė. Ir štai kovo 30 dienos rytmetį „Boružėlių“ grupę aplankė netikėtas svečias, triušiukas vardu „Čiobrelis“. Tai buvo Tado mamytės, Veronikos Baušienės, staigmena vaikučiams. Vaikai pasipuošė kiškių karūnėlėmis ir klausėsi Veronikos pasakojimo apie augintinį triušiuką „Čiobrelį“, žaidė triušiukui žaidimus, pasakojo apie savo žaislinius kiškučius, piešė piešinėlius dovanų, puošė Velykų medį, gėrė čiobrelių arbatą ir valgė kiškio pyragą. Nuoširdus ačiū, Tado mamytei Veronikai, už dalyvavimą veikloje „Velykų belaukiant“.

Sveikiname su šv. Velykomis.

Prisijungdami prie miesto akcijos padovanoti po inkilą paukšteliams, mokyklos vaikų grupės su tėveliais nutarė atnaujinti esamus inkiliukus ir „Šaltinėlio'' mokyklos teritorijoje. Senus inkilus nukėlėme. Palikome tvirtesnius ir tuos, kuriuose gyvena voveraitės.