"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Pagalba žvėreliams baltojo bado metu

Žiema – sudėtingas metų laikas, reikalaujantis ištvermės iš miško gyventojų. Dėl storos sniego dangos gali būti sunku susirasti maisto, todėl kiekvienais metais sausio mėnesį vykdoma akcija – padėti žvėreliams baltojo bado metu. Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų meilę gamtai, išmokyti ja rūpintis, skatinti jos pažinimą. 
Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje visą savaitę vaikai, su tėvelių pagalba, nešė ir kaupė įvairias maisto atsargas, kurias su VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio miškininkų pagalba nuvežė į mišką. Oi, kaip apsidžiaugs miško žvėreliai, radę tiek gėrybių. Voveraitėms – vaikai papylė riešutų, paukšteliams – saulėgrąžų, kiškiui – morkų,o stirnos ir kiti žvėreliai galės sukrimsti kopūstą ar paskanauti šieno. Akcijoje dalyvavo visos Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vaikučių grupės.  „Bitučių“ grupės vaikai, lydimi auklėtojos M. Čeponienės, auklėtojos padėjėjos V. Šeduikienės ir miškų urėdijos darbuotojai vyko į mišką su gėrybėmis.  
Vaikams miškininkai papasakojo ir apie žvėrelių gyvenimą, parodė veiklos žymių – stirnos guolį ir pėdsakus. Smagu vaikams buvo spėlioti koks žvėrelis kur praliuoksėjo. Radome stirnų, voverės ir kiaunės pėdsakų puriame sniege. Kiekviena išvyka į mišką papildo žinių bagažą ir pakelia nuotaiką, todėl tokios akcijos skatina domėjimąsi gamta nuo pat mažų dienų.

 

___________________________

Mindaugas Ilčiukas Įrašo autorius:
Mindaugas Ilčiukas
Gamtotvarkos specialistas
Ankstesni įrašai


Ignalinos „Šaltinėlio“' mokykloje ir jos skyriuose vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija'“.

„Boružėlių“ grupės ugdytiniai yra penkiamečiai, vaikai yra labai kūrybingi, jiems labai patinka įvairi, staigmenų, įdomių žaidimų, veikla. Buvo labai smagu su vaikais žaisti jūsų pasiūlytus žaidimus, kurie padėjo vaikams labiau įsisavinti, skirti, kairę ir dešinę puses, orientuotis: aukštai, žemai. 

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vaikai ir pedagogai, iš respublikinio projekto „Sveikatiada“, sulaukė dovanų, už aktyviausios mokyklos dalyvavimą „Mankštiados“ konkurse.

Linksmų švenčių!

„Miega meškos ir ežiukai,
Ledo gėlės ant langų.
Mes dainuojam tau, eglute,
Su Kalėdų seneliu.“