"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Tarptautinė konferencija Latvijoje

2019 metų balandžio 18 dieną, mokyklos "Šaltinėlis" pedagogės dalyvavo tarptautinėje  konferencijoje, kuri vyko  Daugpilyje, 15-oje specialioje ikimokyklinėje įstaigoje. Konferencijos tema "Patriotinis ikimokyklinio amžiaus vaikų auklėjimas". Jos iniciatorė ir sumanytoja bei vedančioji direktorė Nadina Lahoviča. Konferencija atidaryta smagiu vaikų pasirodymu ir švietimo skyriaus specialistės Ingridos Zelenkovos sveikinimu.
Graži draugystė užsimezgusi "Šaltinėlio" pedagogių iniciatyva tęsiasi. Latvijos pedagogės buvo pakviestos į Ignaliną dar 2015 metais,  į tarptautinę konferenciją "Modernus ritmo mokymas ir meninė veikla "Šaltinėlio" mokykloje" ir  2018 metais dalyvavo konferencijoje , kurios tema buvo "Pedagogo integracija į vaikų kūrybiškumo pradą". 
Kadangi Latvija kaip ir Lietuva, 2018 metais šventė šalies šimtmetį,  visus renginius skyrė savo šalies jubiliejui, ši šventė tęsiama ir 2019 metais. Todėl ir konferencijos tema labai simboliška. Jos metu turėjome galimybę pasidalinti patirtimi, palyginti, pasimokyti. Mokyklos "Šaltinėlis" pedagogės, pranešimų metu dalinosi savo darbo metodais, patirtimi, taikomomis savo darbe inovacijomis.  Vokalinis pedagogių ansamblis "Atgaiva" parodė programą, kuri buvo apipinta ne vien dainomis, bet ir tautiniais šokiais. Direktorė Alytė Zakarauskienė padėkojo Latvijos kolegėms už kvietimą ir paskatino toliau bendradarbiauti. Konferencijos pabaigoje buvo įteiktos prisiminimo dovanos.
Grįžome su naujais įspūdžiais, mintimis apie tai  ką galime pritaikyti iš kaimynų darbo patirties. Manome, kad tokios konferencijos būtinos siekiant tobulėti darbinėje veikloje.

___________________________

Vida Ksenzovienė Įrašo autorius:
Vida Ksenzovienė
Ankstesni įrašai


Balandžio 10 dieną „Bitučių“ grupės vaikai apsilankė  Ignalinos  priešgaisrinėje  gelbėjimo tarnyboje. Pirmiausiai vaikams buvo parodyti animaciniai filmukai - kaip saugiai elgtis namuose su elektros prietaisais, kaip elgtis atsitikus nelaimei. Po to vaikai  apžiūrėjo mašinas, įrangą, kuri reikalinga gaisro metu, išgirdo gaisrininkų sireną.

Kiekvieną dieną „Kiškučių“ grupės vaikučiai geria vandenį, bet šį ketvirtadienį jie gėrė ypatingą vandenį: pagardintą citrina, apelsinu, agurku ir melisa. Įvairus vandens skonis džiugino kiekvieno gomurį. Su dideliu susidomėjimu vaikai klausė visuomenės sveikatos biuro specialistės Ingos Žilo pasakojimo apie vandenį, jo didžiulę naudą vaikams, kodėl saldinti gėrimai nėra sveika gerti, kokie vaisiai ir daržovės turi daugiausia vandens. 

„Žiogelių“ grupės vaikučiai dalyvavo sveikatiados iššūkyje – saldintą gėrimą keičiu į vandenį. Klausėsi pasakojimo apie lašiuko kelionę, išmoko eilėraštukų, dainelę „Lašiukai“. Vaikučiai sužinojo koks svarbus vanduo žmonėms, augalams, gyvūnams. Vaikai skanavo vandens su citrina, apelsinu. Vėliau kūrė darbelius ir surengė parodėlę.

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiai dienai paminėti, „Drugelių“ ir „Žiogelių“ grupių vaikai ir pedagogai, vedė pramogą „Mano knygutė – tai graži spalvota“. Tėveliai, seneliai, bibliotekos darbuotojos stebėjo  vaidinimą „Kaip pelytės išmoko skaityti“, „Abėcėlės raidžių prisistatymą“. Vaikai minė mįsles, dainavo linksmas daineles. Visi  galėjo aplankyti vaikų su tėvais kartu gamintų knygelių parodėlę „Kuriu svajonių knygą“.

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos {Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos priėmė „Sveikatiados iššūkį – saldintą gėrimą keičiu į vandenį“. Vaikai jau nuo mokslo metų pradžios įstaigoje geria tik gryną vandenį, ir su tėvų palaikymu, stengiasi namuose gerti kuo mažiau saldintų gėrimų. Grupėje visi vaikai turi atsinešę savo gertuves vandeniui.