"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Gyva senolių atmintis

„Skruzdėliukų“ grupėje puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos, papročiai, tautosaka, saugomas mūsų prosenelių atminimas ir patirtis. Esame už viską jiems dėkingi. Pandemija pakoregavo mūsų veiklas, negalėjome išvykti į pažintines – edukacines ekskursijas. Tik rudenį prieš karantiną aplankėme Mindaugo Valiušio keramikos muziejų. Kitos veiklos vyko grupėje. Smagiai šventėme Jurginių šventę ir šią dieną grupėje pasidarėme savo  „Tramtatulį“. Vaikai patys pasigamino pyragą pagal močiučių receptą, šoko, dainavo liaudiškas dainas, pasakojo pasakojimus, susipažino su Jurginių švente, liaudies tradicijomis. Gerda Urbonaitė, Emilija Jackevičiūtė, Viltė Valančiūtė ir Nojus Čeponis dalyvavo rajoniniame liaudies kūrybos konkurse „Tramtatulis“. Gerda Urbonaitė ir Emilija Jackevičiūtė pateko varžytis regioniniame ture. Dar Nojus Čeponis dalyvavo respublikiniame liaudies kūrybos darbų pristatymo konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“...

___________________________

„Skruzdėliukų“ gr. informacija Įrašo autorius:
„Skruzdėliukų“ gr. informacija
Ankstesni įrašai


Mūsų mokyklos solistės Barbora Baltuškaitė (Lakštingalėlių gr.) ir Airūnė Marija Katyšovė (Želmenėlių gr.) dalyvavo 2021 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“. 
Laureate tapo ir į sekantį ratą praėjo solistė Airūnė Marija Katyšovė. Sveikiname.

 

„Lakštingalėlių“' grupė, su auklėtoja Živile Šišoviene ir muzikos mokytoja Vida Ksenzoviene, dalyvauja respublikiniame projekte „Į muzikos šalį“. Įvykdytas jau antrasis šio projekto etapas „Į muzikos šalį plastiko ritmu". Vaikai patys puošė plastikinius butelius spalvotais burbulais. Vėliau išmoko juos panaudoti kaip mušamuosius instrumentus ir  groti muzikos ritmus.  
Vaikams ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, meninė saviraiška. Jie susipažino su plastikinių butelių skambėjimo ypatybėmis ir jų panaudojimo galimybėmis. 
Vaikams tai įdomi patirtis. 

Priešmokyklinės „Kiškučių“ grupės vaikučiai mokosi tyrinėti aplinką, ieškoti įvairių sprendimo būdų, konstruojant, dėliojant, eksperimentuojant, skaičiuojant daiktus. Tuo žadinamas vaikų domėjimasis, smalsumas, ugdomas pastabumas, dėmesio sutelkimas, pasitelkiant įvairiausias priemones bei metodus. Vaikai skaičiuoja, grupuoja, lygina, matuoja, kuria, lavina vaizduotę, tobulina savo sukurtus objektus.

Visą savaitę „Papartėlių“ grupėje kalbėjome apie mūsų planetą Žemę. Tyrinėjome gaublį, ieškojome atsakymų į klausimus – kas sudaro Žemę? Kas joje auga ar gyvena? Ar žmonės myli Žemę? Kas teršia mūsų planetą? Ką žmogus gali padaryti, kad mūsų planeta būtų gražesnė? 
Atsineštas iš namų atliekas išrūšiavome savarankiškai ir padedami draugų. Ir savaitės pabaigoje visos šiukšlės pakliuvo į joms atitinkamus konteinerius.

 

„Bitučių“ grupės vaikučiams  buvo įdomu pažinti, žaisti su spalvomis. Žaisdami kūrybiškus žaidimus, piešdami vaikai pamažu atrado užburiantį spalvų pasaulį. Spalvos – ir jų pažinimas yra šviesiausia vaikystės dalis.
Vos prapliupus lietui, o saulutei nudžiuginus spindulėliais, mes su vaikais žvelgiame į padangę ir kalbame: va saulytė, ji – geltona,  debesėlis – mėlynas,  žolytė- žalia ,o sugrįžus iš pasivaikščiojimo lauke mūsų žandukai – raudoni...