"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

„Bitučių“ aviliukas

Džiaugiamies, kad Egidijaus mamytė Ieva padėjo atnaujinti mūsų „aviliuko“ stogą, kurį vaikai papuošė bitutėmis.  Ačiū mamytei Ievai už pagalbą, bendradarbiavimą ir kūrybiškas idėjas.

___________________________

„Bitučių“ gr. informacija Įrašo autorius:
„Bitučių“ gr. informacija
Ankstesni įrašai


Įgyvendintas dar vienas projekto „Sveikata visus metus 2021“ balandžio mėnesio iššūkis “Juokas – vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis (emocinė sveikata)”. “Lakštingalėlių”, “Drugelių”, “Kiškučių” grupių vaikučius gera nuotaika lydi visada. Prisijunk ir tu!

Šią savaitę „Papartėlių“ grupės vaikučius į svečius pakvietė miesto biblioteka. 
Susipažinom su jos erdvėmis, apžiūrėjom piešinių parodėles, klausėmės bibliotekininkės pasakojimo apie čia gyvenančias knygeles. 
Kūrybinės valandėlės „Taškuoti pavasario pranašai“ metu, klausėmės pasakos „Draugystė su piene“, prisiminėm metų laikus, pavasario požymius, žiūrėjom mokomąjį filmuką „Kaip skleidžiasi gėlės žiedas“, nupiešėm pavasario gėles kitaip, susipažinom su išmaniaisiais vabaliukais, mokėmės juos užprogramuoti skaičiuodami, žaidėm atlikdami užduotėles. Pabaigoje laukė smagios vabaliukų lenktynės. Sugrįžome pilni naujų įspūdžių ir puikios nuotaikos, o svarbiausia, su saldžiomis dovanėlėmis!

„Skruzdėliukų“ grupėje puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos, papročiai, tautosaka, saugomas mūsų prosenelių atminimas ir patirtis. Esame už viską jiems dėkingi. Pandemija pakoregavo mūsų veiklas, negalėjome išvykti į pažintines – edukacines ekskursijas. Tik rudenį prieš karantiną aplankėme Mindaugo Valiušio keramikos muziejų. Kitos veiklos vyko grupėje. Smagiai šventėme Jurginių šventę ir šią dieną grupėje pasidarėme savo  „Tramtatulį“. Vaikai patys pasigamino pyragą pagal močiučių receptą, šoko, dainavo liaudiškas dainas, pasakojo pasakojimus, susipažino su Jurginių švente, liaudies tradicijomis. Gerda Urbonaitė, Emilija Jackevičiūtė, Viltė Valančiūtė ir Nojus Čeponis dalyvavo rajoniniame liaudies kūrybos konkurse „Tramtatulis“. Gerda Urbonaitė ir Emilija Jackevičiūtė pateko varžytis regioniniame ture. Dar Nojus Čeponis dalyvavo respublikiniame liaudies kūrybos darbų pristatymo konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“...

Mūsų mokyklos solistės Barbora Baltuškaitė (Lakštingalėlių gr.) ir Airūnė Marija Katyšovė (Želmenėlių gr.) dalyvavo 2021 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“. 
Laureate tapo ir į sekantį ratą praėjo solistė Airūnė Marija Katyšovė. Sveikiname.

 

„Lakštingalėlių“' grupė, su auklėtoja Živile Šišoviene ir muzikos mokytoja Vida Ksenzoviene, dalyvauja respublikiniame projekte „Į muzikos šalį“. Įvykdytas jau antrasis šio projekto etapas „Į muzikos šalį plastiko ritmu". Vaikai patys puošė plastikinius butelius spalvotais burbulais. Vėliau išmoko juos panaudoti kaip mušamuosius instrumentus ir  groti muzikos ritmus.  
Vaikams ugdomas kūrybiškumas, vaizduotė, meninė saviraiška. Jie susipažino su plastikinių butelių skambėjimo ypatybėmis ir jų panaudojimo galimybėmis. 
Vaikams tai įdomi patirtis.