"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Vasara su knyga

Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Priešmokyklinių grupių vaikai stebėjo knygų pristatymą.Jas pristatė Keistuolių teatro aktoriai.

___________________________

Organizatoriai Įrašo autorius:
Organizatoriai
Ankstesni įrašai


Birželio 5 dieną, Varėnos kultūros centre praūžė XII-asis respublikinis jaunųjų talentų konkursas „Skambėk, Dzūkija!“ 2021. Daugybė vaikų ir jaunimo pasiilgę „gyvų“ pasirodymų, suvažiavo iš visos Lietuvos. Komisija išklausė apie 200 atlikėjų dainų. 
Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos auklėtinė Airūnė Marija Katyšovė taip pat pasirodė tarp kitų Lietuvos talentų, komisijos pastebėta ir įvertinta, iškovojo garbingą III vietą 4–7 metų amžiaus kategorijoje.
Konkursui mergaitę parengė mokytoja Vida Ksenzovienė.

Mūsų mokyklos jaunieji talentai dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies atlikėjų konkurse „Tramtatulis“.
Pirmąjame rate dalyvavo penki vaikai, su dainomis ir pasakojimais į antrąjį vidurio ir rytų aukštaitijos regioninį ratą pateko trys auklėtiniai: tai Airūnė Marija Katyšovė, Gerda Urbonaitė ir Emilija Jackevičiūtė. Ši konkurso atranka vyko Molėtuose. 

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos „Bėga bėga šaltinėlis“ komanda priėmė birželio mėnesio iššūkį „Vasaros žolynai mūsų sveikatai (Eugenijos Šimkūnaitės lobių beieškant)“.
Pasižiūrėję filmą apie habil. dr. žolininką Eugeniją Šimkūnaitę „Gyva prisiminimuose“, „Drugelių“ ir „Lakštingalėlių“ grupių vaikai nutarė patys susipažinti su įvairiais žolynais. Keliaudami miško takeliais vaikai apžiūrėjo, lietė, uostė įvairius augalus. Anot Eugenijos Šimkūnaitės „Nėra žolynų negydančių“. Su vaikais aiškinomės, kokios arbatos gerti sveika, kokius žolynus reikia dėti ant sužeistos vietos, kurie malšina skausmą ir t. t. 

„Drugelių“ grupės vaikai pirmą kartą vyko į edukacinę išvyką į „Triušiukų slėnį“. Ūkyje gyvena apie 500 gyvūnų, 50 skirtingų rūšių triušiukų. Vaikai galėjo susipažinti, paglostyti, pamaitinti ne tik triušiukus, bet ir ožius, avis, elnius, alpakas, ponius, kengūras, kupranugarius, stručius ir dar daug įvairių paukščių.

Mažieji linksminosi ant batutų, suposi sūpynėse, smagiai užkandžiavo, vaišino vieni kitus pavėsinėje prie bendro stalo. Visgi, didžiausią įspūdį paliko pasijodinėjimas mažąja poniuke Persikute.

Laikas, kurį vaikai praleidžia darželio kieme, yra toks pat vertingas kaip ir praleistas grupėje. Lauko žaidimus stengiamės panaudoti kaip galimybę įtvirtinti reikiamus įgūdžius ir žinias. Buvo atsidariusi lauko „Maxima“ su kasa, vaikai  gilino skaičiavimo ir bendravimo įgūdžius. Lauko virtuvėlę kasdien papildome iš namų atneštomis antrinėmis žaliavomis, kurias vaikai kūrybiškai panaudoja žaidimų metu. Kasdien aplankome šiltnamį, laistome  pomidorus, skiname krapus, ragaujame ir nunešame virėjoms. Daržovių priežiūra suteikia vaikams ir džiaugsmo, ir patyrimo, jie ugdosi kantrybę ir atkaklumą. Džiaugiamės gražiais orais ir gerai praleistu laiku.