"Šaltinėlio" mokyklos renginiai

Dantukai sveiki – vaikučiai linksmi

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos „Drugelių“ grupės vaikai išklausė teorinę paskaitėlę  apie Dantukų priežiūrą ir burnos higieną bei atliko kūrybines užduotis  „Kodėl šypsosi ir liūdi dantukai?“, „Kuriu dantukų šeimynėlę“, “Kas naudinga dantukams, o kas sukelia ėduonį?“Ikimokyklinukaimokėsi taisyklingai valytis dantukus, atlikdami specialius judesius bei prižiūrėti šepetėlį. Smagu buvo praktikuotis atliekant dantų valymo judesius, naudojant dantų muliažus, o vėliau ir patiems savarankiškai juos nusivalyti prausykloje.
Vaikai puikiai atliko praktines užduotėles, suprasdami, kad reikia valgyti daugiau daržovių, ypač morkų, kad dantukai būtų stiprūs ir sveiki, o saldumynais ir saldžiaisiais gėrimais smaguriauti labai saikingai. Ačiū kolegei Irenai Čeponienei už kūrybiškai paruoštą nemažo dydžio danties muliažą, kuris yra labai naudingas pamokėlėms apie dantų ir burnos higieną. Už puikų dalyvavimą pamokėlėje Ignalinos visuomenės sveikatos biuras kiekvieną apdovanojo prizu (dantų šepetėliu ir smėlio laikroduku), kuris kiekvieną dieną primins apie tinkamą dantukų priežiūrą.

 

___________________________

Inga Žilo Įrašo autorius:
Inga Žilo
Visuomenės sveikatos specialistė
Ankstesni įrašai


Ruduo, išmarginęs lapus, sukvietė vaikučius į lauką. Spalio 4 d. visų grupių vaikai ir auklėtojos dalyvavo rudenėlio šventėje. Šventės pradžią paskelbė Rudenėlis ir Baravykas. „Pumpurėlių“ grupės vaikai dainavo daineles apie rudenį, deklamavo eilėraščius. Baravykas užminė mįslių, o už teisingus atsakymus vaikai buvo apdovanoti grybais. Visą savaitę vyko „Rudeninės kraitės“ gaminimas iš gamtinės medžiagos, daržovių, gėlių ir pan. Vaikų tėveliai noriai prisidėjo prie kraičių gaminimo parūpinę įv. medžiagų. Dėkojame tėveliams, visų grupių auklėtojoms ir vaikams už nuostabias rudenines kraites.

Vidiškių skyriaus „Smalsučių“ grupės vaikai su auklėtoja Jūrate Druteikiene dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų kūrybiniame projekte-parodoje „Rudeniu kvepiantis  arbatos puodelis auklėtojai“.

Susipažino su senoviniais daiktais ir įrankiais, žaidė kūrybinius, loginius žaidimus, apžiūrėjo N. Trinkūnienės piešinių parodą „Spalvų žaisme randu save". Išsirinko sau patikusį paveikslą.

Tikslas: sužinoti kuo daugiau apie daržovių naudą organizmui.
Uždaviniai: gilinti vaikų žinias apie daržovių naudą organizmui,tyrinėjant, ragaujant, eksperimentuojant, kuriant, žaidžiant su daržovėmis.
Sukurti grupėje rudens gėrybių parodą.
Dalyvauti Kretingos lopšelio – darželio „Pasaka" kūrybinių darbų parodoje „MOLIŪGAS – DARŽO KARALIUS".

„Šaltinėlio“ mokyklos vaikučiai nurinko vasarėlės nokintas daržoves, o „Skruzdėliukų“ grupės vaikučiai atliko baigiamuosius rudens darbus, žemelę paruošė žiemos poilsiui: sukasė, išakėjo, garstyčias pasėjo. Lauksime kito pavasario ir vėl smagiai kibsime į darbus.