Vidiškių skyriaus renginiai

Pramoga Visagino lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“

Priešmokyklinės grupės vaikai su auklėtoja Irute ir meninio ugdymo mokytoja Lione dalyvavo Visagino vaikų lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ pramogoje Lietuvos 100-čiui „Lietuvių liaudies kostiumų margumynas“. Vaikai sava tarme sekė trumpas pasakėles apie paukščius, mėgdžiojo paukščių balsus, dainavo lietuvių liaudies dainą „Vijo lizdą pelėda“.

___________________________

Įrašo autorius:
Stasė Savičiūnienė
Vidiškių skyriaus vedėja
Ankstesni įrašai


Vasario 19 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Žilo lankėsi darželyje. Sveikatos pamokėlės tema „Švarus vaikas auga sveikas“. Vaikai kartu su auklėtojomis nuotaikingai tobulino asmens higienos įgūdžius: linksmai ir kartu taisyklingai mokėsi plautis rankas, išsivalyti dantukus, prižiūrėti savo kūną, kad visada būtų sveiki ir gerai nusiteikę. Kadangi didelis dėmesys buvo skirtas rankelėms, vaikai piešė piešinius „Mano švari ir nešvari rankelė“. Vaikų piešinių parodėlę kartu su Vidiškių gimnazijos Mielagėnų skyriaus vaikų piešiniais galima pamatyti Vidiškių gimnazijoje.

Gripo epidemija šiek tiek pakoregavo Užgavėnių šventimą. Pagrindiniai akcentai kaukės ir blynai nebuvo užmiršti. Vaikai grupėse gaminosi kaukes, žaidė užgavėnių žaidimus.

Priešmokyklinės grupės auklėtoja Irutė dažnai taiko darbo grupėse metodą. Vaikai dirba grupelėmis, piešia, dalinasi savo įspūdžiais apie gamtą, kultūros objektus, o vėliau pristato savo kolektyvinį darbą.Tai skatina vaikus derinti savo veiksmus, išklausyti vienas kito siūlymą ir priimti sprendimą.

„Smalsučių“ grupės vaikams buvo skirta užduotėlė atsinešti iš namų knygelę ir ją pristatyti draugams. Vaikai žiūrėjo filmukus „Popieriaus gamyba“, „Kaip gimsta knyga“. Radę atsakymus į rūpimus klausimus vaikai pasinėrė į kūrybos procesą, kūrė savo knygeles. Žaisdami vaidmeninį žaidimą „Knygų ligoninė“ suklijavo suplyšusias knygeles.

Į projekto „Mes mažieji Lietuvos piliečiai“ veiklas įsijungė visa darželio bendruomenė. Vaikai su savo tėveliais rašė palinkėjimus Lietuvai 100-mečio proga, piešė, aplikavo Lietuvos gyvūnus, nešė nuotraukas, kuriose užfiksuota kokiose Lietuvos vietose lankėsi. Priešmokyklinės grupės vaikai sukūrė Vidiškių gyvenvietės maketą.