Vidiškių skyriaus renginiai

Grūdinių produktų nauda sveikatai

Kovo 4 d. rytą susitikome su „Žiniukų“ grupe ir kalbėjomės apie grūdinių produktų naudą augančių vaikų organizmui. Buvo pateikti paslaptingi indeliai su pasislėpusiomis įvairiomis kruopomis ir pilno grūdo produktais. Kiekvienas galėjo spėti, kokios tai kruopos, paliesti, įvertinti jų dydį ir spalvą. Džiugu, kad daugelis iš šių kruopų (sorų, kukurūzų, avižų, grikių, spelta kviečių, laukinių ryžių) ir pilno grūdo makaronų jau yra ragavę. Kartu aptarėme Sveikos mitybos piramidę, kokią svarbią vietą joje užima grūdiniai produktai ir yra mūsų mitybos pagrindas, kurių rekomenduojama valgyti kelis kartus per dieną. 
Tinkamos mitybos įpročiai pradedami formuoti dar vaikystėje, todėl itin svarbu sveikatai palankus maitinimas darželyje ir namuose. Vaikas pagal savo amžių per dieną turi gauti pakankamą kiekį baltymų, riebalų, angliavandenių, maistinių skaidulų ir vitaminų. Grūdai turi magnio, geležies, B grupės vitaminų ir kitų antioksidantų, maistinių skaidulų. Grūdiniai produktai labai naudingi širdies ir kraujotakos sistemai, augančių vaikų raumenims, nervų sistemai, kaulams, didelis skaidulų kiekis gerina žarnyno veiklą. Kruopos itin maistingas, vertingas ir lengvai virškinamas maisto produktas. Taip pat kruopose gausu sudėtinių angliavandenių, teikiančių energiją, todėl kruopų patiekalai puikus pasirinkimas ryte.
Užbaigdami pamokėlę vaikai kruopų indeliais bandė išgauti įvairius garsus, kurie pasirodė įdomūs ir neįprasti. Tad iš kruopų galima išsivirti skanią košę ir pasigaminti puikų muzikos instrumentą.

 

___________________________

Įrašo autorius:
Stasė Savičiūnienė
Vidiškių skyriaus vedėja
Ankstesni įrašai


Spektaklis – puiki prevencinė priemonė prieš patyčias. Pagrindinis jo leitmotyvas – kiekvienas esame savo laimės kalvis, svarbu tik neišduoti  svajonės, atkakliai dirbti siekiant užsibrėžto tikslo ir žinoti, kad stebuklai mūsų gyvenime vyksta nuolatos, kiekvieną akimirką.

Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Daug judėdamas, vaikas įgyja patirtį, rizikuodamas, išbando savo kūną ir sužino jo galimybes, įveikdamas kliūtis, kuria pasitikėjimą savimi. 

Auklėtojos Irutė ir Jūratė sugalvojo staigmeną vaikams. Pirmadienį, atėję į darželį, balkone visi pamatė sniego skulptūras. Dėkoju auklėtojoms už gražų sumanymą.

„Smalsučių“ grupės vaikai su auklėtoja Jūrate rūpinasi savo sveikata. Auklėtoja vaikus skatina gerti skanią, kvapnią vaistažolių arbatą.

Darželyje vykdomas projektas „Sveikas vaikas-linksmas ir judrus“ . Auklėtojos su vaikais gamino vaisių desertus, pieno kokteilius ir jais vaišinosi.