Vidiškių skyriaus renginiai

Mokomės suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei

Artėja vasara ir taip norisi jau atostogauti, mėgautis saule, maudytis ir žaisti kieme. O kaip atostogauti saugiai? Gegužės mėnesį visuomenės sveikatos specialistė Inga „Smalsučių“ ir „Žiniukų“ grupių vaikus mokė kaip reikia pasielgti, jei kažkam įvyko trauma, užspringimas ar kita nelaimė? Kokiu numeriu ir kaip iškviesti greitąją pagalbą? Taip pat buvo kalbama apie saulės smūgio pavojų, saugų elgesį prie vandens telkinių, kaip reikia saugiai važiuoti dviračiu, riedučiais ir kaip svarbu dėvėti apsaugas. Labai džiugu, kad vaikai jau žinojo kaip iškviesti greitąją pagalbą, ką reikia pasakyti medikams atsiliepus telefonu, kad kviesti pagalbą reikia tik labai skubiu atveju. Po trumpos teorinės pamokėlės nors ir žaismingai, bet vaikai labai noriai mokėsi praktinių dalykų. Geriausios emocijos buvo pamačius manekeną, kurio pagalba vaikai mokėsi atlikti dirbtinius krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus. Visi galėjo pabandyti uždėti spaudžiamąjį tvarstį kraujuojant žaizdai, uždėti langetę ir įtvirtinti lūžio vietą, mokėsi suteikti pagalbą užspringimo atveju ir tt. Smagu, kad vaikai žaisdami gali mokytis ir gauti daug naudingų praktinių įgūdžių.

___________________________

Įrašo autorius:
Stasė Savičiūnienė
Vidiškių skyriaus vedėja
Ankstesni įrašai


Priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo Vidiškių gimnazijos organizuotoje sporto šventėje Vidiškių stadione.

Auklėtoja Jūratė sukvietė visus į salę paminėti „Kamuolio diena 2019“. Vaikai labai smagiai rungtyniavo, žaidė. Visų nuotaika buvo puiki.

Gegužės 6 d. rytas „Gudručių“ grupėje prasidėjo labai nuotaikingai ir žaismingai. Su vaikučiais susitiko visuomenės sveikatos specialistė, kuri vaikams pasakojo apie vandens poreikį gamtai, augalams, gyvūnams, žmogui. Kiekvienas gyvas organizmas turi gauti vandens, kad išgyventų, augtų ir duotų vaisių. Nuo tam tikro, per parą gaunamo, vandens kiekio labai priklauso gera vaikų savijauta ir sveikata. 

Dirbtuvė „Krapštukas“ mūsų darželiui padovanojo lovelį margučių ridenimui. Vaikai labai dėkoja už dovaną. Susirinkę į salę, vaikai smagiai praleido laiką ridendami margučius.

Spektaklis primena apie tokius kasdieniškus dalykus, kuriuos mes kartais primirštame: kodėl reikia būti mandagiam, kodėl geriau sakyti tiesą ir nemeluoti (juk žinot, kad melagiams užaugo Pinokio nosys?), kodėl reikia dažnai plauti rankas, ar tikrai ne vietoje numesta šiukšlė gali pridaryti žalos, kokiai šviesai degant galima pereiti gatvę (ir kodėl einant per ją telefoną reikėtų įsidėti į kišenę), kokia judėjimo nauda ir kodėl šypsena daro stebuklus!
Tai – linksmas, nuotaikingas ir spalvingas spektaklis, skirtas smalsiems vaikams.