Vidiškių skyriaus renginiai

Žaisdami mokomės įveikti stresą

„Gudručių“ ir „Smalsučių“ grupės vaikai ir jų auklėtojos linksmai ir išradingai mokėsi  įveikti stresą. Su vaikais pasikalbėjome, kas yra stresas, kaip gali keistis žmonių emocijos. Įvardijome, kad reikia nebijoti išreikšti savo emocijas. Kartais būna vaikams labai liūdna, nesinori žaisti, piešti ir bėgioti. Tačiau jokie „baubukai“, kurie kartais liūdina nebaisūs, nes vaikų emocijos labai greitai keičiasi, įtraukiant juos į įvairias nuotaikingas veiklas. Todėl visi kartu mokėmės įveikti stresą žaisdami žaidimą „Ramybės minutėlė“. Taisyklingai sėdėdami mokėmės pabūti ramybėje, susikaupti ir išgirsti aplinkoje esančius garsus. Vaikai įsijautė į tylą ir išgirdo duslų laikrodžio tiksėjimą. Tyla, nors ir trumpa, padeda susikaupti ir trumpam pailsėti. 
Labai svarbi vaikų taisyklinga laikysena ir kvėpavimas, nes taisyklingi kvėpavimo pratimai gali padėti nusiraminti, įveikti nerimą ir baimę. Atlikome ritmingą mankštelę, mokėmės atkartodami įvairių gyvūnų judesius ir augalus (katytė, drugelis, medis, debesėlis, paukštis, vėjas). Po to kiekvienas gavo po masažinę figūrėlę (širdelę, kamuoliuką, gydytojo figūrėlę, kubelį) ir turėjo ritmingai spaudyti, o po to mesti kuo toliau savo „nerimą“. Tokiu būdu kartu lavinome ir delniukus. Smagiausia vaikams buvo piešti ant nugarų su teptuku, bet be dažų. Skambėjo linksmas juokas, o dienos stresiukas išgaravo akimirksniu. 

___________________________

Įrašo autorius:
Stasė Savičiūnienė
Vidiškių skyriaus vedėja
Ankstesni įrašai


„Gudručių“ grupėje lankėsi Kristupo tėtis Jurijus. Jis supažindino vaikus su savo profesija. Tėtis priminė vaikams saugaus eismo taisykles, kodėl reikia nešioti atšvaitus tamsiu paros metu, kaip reikia elgtis gatvėje ir kelyje. Ačiū tėčiui už bendradarbiavimą.

Dauguma vaikų anksti pradeda domėtis raidėmis. Auklėtoja Rita sukūrė priemonę „Linksmosios raidelės".

Patys mažiausi mūsų darželio ugdytiniai jau drąsesni ir įsijungia į veiklas.

Žaidimai su kamuoliu ugdo vaikų fizines savybes – greitį, vikrumą, šoklumą, reakciją, lavina ne tik stambias raumenų grupes, bet ir smulkiuosius plaštakos raumenis, pirštų ir riešų judrumą.  Kamuolio mėtymas ir gaudymas abiem rankomis skatina harmoningą nervų sistemos ir viso organizmo vystymąsi. „Gudručių“ grupės vaikams labai patinka žaidimai su kamuoliu.

Mūsų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs.
Auklėtoja Rita su vaikais stebėjo eismą gatvėje ir kelyje, supažindino su gyvenvietėje esančiais kelio ženklais, mokėsi pereiti gatvę ir kelią.